اخبار

ماه محرم

ماهواره نور

ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی ایران صبح روز چهارشنبه با موفقیت در مدار زمین قرار گرفته است که این موفقیت سپاه پاسداران بازتاب زیادی در رسانه های بین المللی داشت.

نکته مهم این است که منابع اطلاعاتی و رسانه ای غربی اطلاعی از زمان و مکان پرتاپ ماهواره نداشتند که همین مسئله منجر به غافلگیری آن ها شده است.

این ماهواره از ماهواره‌بر 3 مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب شد و در مدار 425کیلومتری زمین قرار گرفت.

در همین راستا پایگاه خبری شبکه «روسیا الیوم» نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اولین ماهواره نظامی این کشور را با نام ماهواره «نور 1» از ماهواره‌بر 3مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران به شکل موفقیت‌آمیز پرتاب کرده و این ماهواره در مدار 425 کیلومتری از سطح زمین قرار گفت. این رویداد یک پیروزی و دستاورد بزرگ در زمینه توسعه موشکی ایرانی به شمار می‌آید.

981029: ماهواره ظفر برای پرتاب به فضا آماده شد.

دو ماهواره ظفر 1 و 2 توسط دانشگاه علم و صنعت به وزارت ارتباطات تحویل داده شدند و قرار است پس از انجام آزمایش‌های اولیه و تایید نهادهای امنیتی این ماهواره به زودی پرتاب شود. در این مراسم تاکید شد که ماهواره‌های ظفر قدرتمندترین ماهواره‌های ساخته شده به دست جوانان ایرانی هستند.

در این مراسم اعلام شد که این ماهواره قرار است به کمک ماهواره‌بری که توسط محققان ایرانی ساخته شده در مدار قرار گیرد. 

حسگر های خورشیدی دیجیتال شرکت حجت فناور پژوه هم روی این ماهواره نصب شده و آماده انجام ماموریت می باشند

980620 : نمایشگاه ماکس روسیه

حضور شرکت حجت فناور پژوه در نمایشگاه ماکس روسیه

در حال حاضر نمایشگاه بین المللی هوا-فضای ماکس دارای جایگاهی پیشرو در میان نمایشگاههای برتر هوافضا در جهان است. هدف اصلی اجرای ماکس – نمایش فن آوری های پیشرفته روسیه و گشایش بازار داخلی روسیه برای انجام پروژه های مشترک با شرکای خارجی است.
ماکس تحت حمایت مستقیم ریاست جمهوری روسیه برگزار می شود. این امر نشانگر سطح بالای برگزاری نمایشگاه ماکس می باشد. در ماکس ارشدترین مقامات دولتی جهت مذاکرات و برقراری ارتباط در دسترس هستند. ماکس یک فرصت نادر برای آشنایی با نقطه نظرات متخصصین و تصمیم گیرندگان در مورد مسائل کلیدی در توسعه، تولید و فروش تجهیزات در صنایع  هوایی و نظامی می باشد.
 

 

بازدید از غرفه شرکت حجت فناور پژوه

حضور مسئولین در نمایشگاه ماکس روسیه

 

 

 

حضور شرکت حجت فناور پژوه در گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی

گردهمایی شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی از تاریخ ۱۶ الی ۱۸ تیرماه ۹۸ با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی ایران در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار گردید.
در این رویداد سه روزه، خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی تشریح و در جریان این نمایشگاه دستاوردهای این شرکت‌ها برای بازدید کنندگان ارائه گردید.
سندیکای شرکت های شناسایی و مکان یابی رادیویی در قالب تفاهم نامه با سازمان فضایی ایران با ایجاد غرفه و به نمایندگی از شرکت‌های عضو در زمینه های مرتبط به معرفی سندیکا و حوزه های فعالیت و برنامه های آن، معرفی شرکت های عضو و نیز محصولات آن‌ها و همچنین توزیع نشریه اینترنت اشیا به مراجعه کنندگان و بازدیدکنندگان در این گردهمایی شرکت داشت که بدینوسیله امکان بحث و تبادل نظر در خصوص چالش‌ها و فرصت‌ها در حوزه فضایی با ۱۱۰ شرکت بخش خصوصی فعال در این حوزه فراهم گردید. از این رهگذر، فرصت بیشتر شناخته شدن شرکت‌ها، سازمان ها و مراجعه کنندگان با سندیکا فراهم گردید. غرفه سندیکا مورد بازدید شخصیت‌های فرهنگی، علمی و سیاسی واقع گردید. از مهمترین بازدیدکنندگان غرفه سندیکا می‌توان از مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر براری رئیس سازمان فضایی ایران نام برد.

1398/04/21

 

 

 

حضور دکتر علی اکبر واحدی مدیر عامل شرکت حجت فناور پژوه در همایش روز ملی فناوری فضایی، صبح یکشنبه ۱۴ بهمن با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن همایش شهید قندی برگزار شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بزودی طنین صدای ایرانیان را در فضا خواهیم داشت، گفت: ماهواره‌ دوستی دانشگاه شریف با تفکیک پذیری ۱۰ متر بزودی پرتاب می شود.

 

نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی کیش1397

نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی از 5 الی 8 آذر ماه در محل نمایشگاههای بین المللی کیش برگزار گردید و شرکت حجت فناور پژوه به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان و فعال در حوزه فضایی حضور فعال در این نمایشگاه را داشت.