حسگر خورشیدی دیجیتال Sun Sensor Digital

در حال حاضر ماهواره‌ها نقش حیاتی در پیشرفت تکنولوژی، اقتدار نظامی، برتری اقتصادی و رفاه انسانها دارند که کشورهای سازنده مدیریت ویژه‌ای در این حوزه‌ها دارند. ما با افتخار اعلام می کنیم که به طراحی و تولید حسگر خورشیدی دیجیتال دو محوره‌ با  دقت عالی برای ماهواره‌ها رسیده‌ایم که تا‌کنون در انحصار چند کشور بوده‌است و موفق به بومی سازی آن شده‌ایم و توانسته‌ایم نقش شایانی در اقتصاد مقاومتی کشور داشته باشیم.این حسگر برای کنترل وضعیت ماهواره استفاده می شود.

 

حسگر خورشیدی دیجیتال به عنوان یکی از مهمترین حسگرهای ماهواره، در حالتی که خورشید در میدان دید آن باشدوظیفه تعیین زاویه بردار خورشید نسبت به بدنه ماهواره را بر عهده دارد که برای تعیین وضعیت ماهواره  استفاده می‌شود.

 حسگرهای خورشیدی دیجیتال انواع مختلف دارد که در حسگر  مورد نظر از دو دکتکور خطی که در بالای هر یک از دتکتورها شکافی عمود بر آن قرار گرفته استفاده شده است.

حسگرهای خورشیدی دیجیتال با تنوع در دقت، توان مصرفی و ابعاد توانسته‌اند برای طیف وسیعی از کاربردهای فضایی در نظر گرفته شوند که در نتیجه به یک جزء لاینفک در فرایند ADCS ماهواره‌ها تبدیل شده‌اند. در این نمونه ابتدا قله و پیک نور گذرنده از شکاف با توجه به سیگنال خروجی دتکتور مشخص شده و با توجه به فاصله شکاف تا دتکتور و عرض شکاف‌ها زوایای مورد نظر استخراج می‌گردد.کاربرد آنها برای تعیین وضعیت ماهواره، موشک، هواپیما، کشتی و تولید انرژی خورشیدی و‌مانند آن می باشد.

این محصول دانش‌بنیان، تست‌های عملکردی، شرایط محیطی، EMC/EMI و TID را در آزمایشگاه‌های داخل کشور و بر اساس استاندارد‌های ECSS آژانس فضایی اروپا با موفقیت گذارنده است.

 

سند جامع حسگر خورشید دیجیتال

 

 
کاتالوگ 
 
 
 

برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه شود

 

۲ پاسخ

  1. علی گفت:

    کیفیتش خیلی عالیه…جای تبریک داره واقعا و انشالله که حمایت بشه ازتون

  2. محقق فضایی گفت:

    کیفیت عالی و مرقوم به صرفه… امیدوارم بازارهای جهانی را هم قبضه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *